ספר משפחה    BRATIA FÜRST     אחים פירסט

להלן מספר קישורים לאתרים הקשורים לשואה.

יד ושם

באתר המוזיאון לשואה ולגבורה מוצגת ומתועדת תקופה נוראה זו ע"י ציורים, מאמרים, סיפורים ועדויות. כן ניתן להשיג חומר לימוד בנושא וללמוד על שעות הביקור במוזיאון.

 

בית לוחמי הגיטאות

מוזיאון המוקדש ליהודים שעברו את חווית השהייה בגטאות במהלך מלחמת העולם השניה. מטרת המוזיאון היא לשמר, לקטלג ולהציג כל פיסת עדות ותיעוד שיכולה לסייע בסיפור גורלו של העם היהודי במאה ה- 20 והפשעים שבוצעו בו על ידי גרמניה הנאצית ותומכיה. האתר סוקר את התצוגות והאירועים השונים הלוקחים חלק במוזיאון, מציג עדויות וסקירות תקופתיות של ניצולים מאותה התקופה ומידע על הספרייה והארכיון הנמצאים במוזיאון.

 

בית הספר על שם יאנוש קורצ'אק

הוקם ע"י מוזיאון "יד לילד" מבית לוחמי הגטאות. באתר תמצאו מידע על התוכניות המתוקשבות העוסקות בילדים היהודים בתקופת השואה. בנוסף, סדנאות למורים וילדים, סדנת היסטוריה וציורי שואה של ילדים מהארץ ומהעולם.

 

ספריה וירטואלית של השואה

מידע רב על השואה, כולל תמונות, מאמרים ועדויות של אנשים רבים שחוו את השואה, בין אם כניצולי שואה או כקצינים אמריקנים שהשתתפו בשחרור מחנות ההשמדה.

 

ניצולי שואה

ההיסטוריה האנושית אינה רק אירועים שקרו וחלפו מן העולם. את ההיסטוריה מרכיבים חיים של בני אדם. במרץ 1942 שטף גל רציחות את אירופה. כעבור 11 חודשים נרצחו ארבעה וחצי מיליון בני אדם. בתום מלחמת העולם השניה הגיע מספרם לשישה מיליון. אלו ששרדו, ששוחררו ממחנות ההשמדה, שיצאו ממחבואם, נותרו כדי לספר את הסיפור. צלקות השואה מסופרות דרך עיניהם של אותם עדים, מלוות בתמונות מן האלבום המשפחתי, בזיכרונות שהזמן לא ימחה לעולם. לזכור ולא לשכוח.

 

מוזיאון השואה - וושינגטון

ניתן לדלות מידע רב על התקופה מתמונות וכתבות על השואה ותוצאותיה גם אחרי יותר מ50- שנה, כמו פרשת הזהב היהודי בשוויץ. כמו כן אפשר לראות תמונות מן האולימפיאדה הנאצית בברלין ועוד.

 

חייקה גרוסמן

ניצולת שואה שנמנתה עם מנהיגי המחתרת הפרטיזנית - יחד עם אבא קובנר ופנחס שטרן. האתר מוקדש לזכרה ומסמן את קורות חייה הציבוריים והאישיים.

 

עדויות מהשואה ארכיון וידאו

שיתוף פעולה של שני ניצולי שואה, ד"ר דורי לאוב ולורל וולוק, הביא ליצירת ארכיון המאגד ואוסף עדויות ותצלומי וידאו של ניצולים משואת יהודי אירופה. האתר מספר את סיפורו של מאמץ זה להנציח את השואה בהקלטות ובתמונות ומציג תמונות ומראי מקום.

 

זכרונות משפחה ותלאות שואה

ספר המתעד את סיפור חייו של ניצול שואה יעקוב ק`, התמודדותו עם רדיפות אנטישמיות, נדודיו בין מחנות עבודה ובתי סוהר במהלך המלחמה ועד עלייתו ארצה. באתר תוכלו לעלעל בין דפי הספר המרתקים, וגם להוריד את הספר למחשב למטרות הדפסה.

 

העיירה ואני

סיפורה הביוגרפי של חיה רוגובין המתרחש במזרח אירופה בתחילת המאה ומסופר ע"י ביתה דבורה הלברג. החל מתלאותיה בעת מלחמת העולם הראשונה, עת היתה פליטה עם משפחתה ונדדה בין עיירות וכפרים בבלרוס ועד לעלייתה ארצה ממש טרם פרוץ הקרבות של מלחמת העולם השניה.

 

שואת יהודי יוון - לא נשכח

האתר עוסק בשואת יהודי יוון ובהנצחתה. ניתן לקרוא באתר עדויות של ניצולי שואה יוצאי יוון, מאמרים ושירים ולצפות בתמונות. כמו כן ניתן להנציח באתר קרובים.

 

Storojinet

אתר הנצחה ליהודי סטורוג`ינט. סטורוג`ינט היא עיירה קטנה בקרפטים שיהודיה הושמדו ע``י הנאצים במלחמת העולם השניה. באתר מידע על העיירה והיהודיה, גלרית תמונות מלפני השואה ותמונות שצולמו לאחרונה בטיול למקום.

 

גניה קורן - אתר זכרון

מתאר את סיפור חייה של גניה קורן, ניצולת שואה - הבריחה מן הגטו וההתמודדות עם הנאצים במלחמת העולם השנייה.

 

אש התורה

אתר העוסק ביהדות. האתר מכיל מספר סיפורים אישיים מימי השואה.

 

בית הספר - סולם צור - יום השואה

עמוד זה מספק מספר קישורים לאתרים העוסקים בשואה.

 

דעת - הוראת השואה

דעת הוא מרכז לימודי יהדות ורוח המספק מאמרים, תמונות, מחקרים וקישורים הקשורים למגוון נושאים הקשורים ליהדות ורוח. הקישור למעלה מקשר לנושאים הקשורים לשואה.

 

במבילי - עמוד השואה

עמוד בעל עשרות קישורים לאתרים הקשורים לשואה.

 

קהילת פינסק

אתר לזכר קהילת יהודי פינסק. האתר מספר על הקהילה החל מהמאה ה - 16, דרך מלחמות העולם, השואה, ועד העלייה לארץ ישראל.

 

אתר הנצחה ליהודי קוריץ

אתר המנציח את קהילת יהודי קוריץ. האתר מכיל את ההיסטוריה של הקהילה, לוח זכרון ושמות הניספים.

 

אתר נזכור

פרויקט נזכור מביא מידע רב ובעל-ערך על השואה: מחקרים, מחנות ריכוז והשמדה, משפטי נירנברג, משפט אייכמן, הכחשת השואה, דמויות בולטות, שאלות ותשובות נפוצות, קישורים לאתרי FTP עם ביבליוגרפיה, ארגונים והפניות למקורות מידע ראויים אחרים.
 

זכרונות Memoirs

שמואל צוק מציע את ספר זכרונותיו מהשואה להורדה.

 

השואה - הוראה אחרת

תכנית רב תחומית להוראת השואה באמצעות בולים, תמונות, ציורי-ילדים בשואה ותמלילים.